תזמורת בית הספר מופיעה בדבלין, אירלנד


עמוד הבית >> חדשות

משלחת תזמורת ליאו באק, מלווה במנצח דודי סופר, מורת החטיבה העליונה פני אהרונסון ומיה דיגה ממחלקת קשרי החוץ של ליאו באק, נסעו לדבלין שבאירלנד למספר הופעות בקהילות ובתי ספר מקומיים בימים 28/11-4/12/13.

ביומה הראשון זכתה המשלחת לחוות אווירה של פאב אירי אותנטי וליהנות ממוסיקה אירית מקומית, כשלמחרת בבוקר הופיעה התזמורת בפני 200 תלמידי תיכון בבית הספר היהודי "סטראטפורד קולג'". בית ספר זה הוא בית ספר מעורב, בו לומדים גם קתולים וגם יהודים.

בערב היום השני, התזמורת ערכה קונצרט חנוכה חגיגי בבית הכנסת "Dublin Jewish Progressive Congregation" (DJPC), אחת משותפותיה הוותיקות של מרכז חינוך ליאו באק, המלווה ותומכת מאז שנת 1948.

המשלחת ערכה סיור במפעל הבירה של חברת "גינס" והתזמורת הופיעה בפני שגרירות ישראל בדבלין.

כמו כן, התזמורת ערכה הופעות בשני בתי ספר נוספים. האחד, בית ספר חילוני "סאנדפורד פארק" וביומם האחרון בדבלין הופיעו בפנימייה פרטית לבנים "בלאקרוק קולג'".

ההופעה האחרונה התקיימה בכנסייה הלותראנית "סיינט פיניאן", באירוע בין-דתי שקיימה הכנסייה. לאחר סיום הופעת התזמורת חברי המשלחת ענו על שאלות מהקהל, שביניהם נכחו גם אנשי הדתות השונות- הינדים, סיקים, מוסלמים, נוצרים ויהודיים.

"היה נהדר לזכות בהזדמנות לפגוש תרבות שונה וכל כך הרבה אנשים חמים ואדיבים. פיתחנו קשרים משמעותיים עם הקהילה היהודית בדבלין, אך גם הייתה לנו ההזדמנות לפגוש אנשים מדתות אחרות ושונות בבית הכנסת ובמהלך האירוע הבין-דתי שנערך.
זה היה הבית שלנו ל- 6 ימים וזה באמת הרגיש כמו בית, בזכות האירוח החם והאדיבות שהאנשים העניקו לנו במהלך שהותנו." (נוגה, 18, פסנתרנית בתזמורת)