ימי שיא חווייתיים ויצירתיים בחטיבת כיתות היסוד


עמוד הבית >> חטיבת כיתות יסוד

ימי השיא במקצועות האנגלית, חשבון ועברית שהתקיימו במהלך חודשים מאי ויוני בבית הספר שיקפו את רוח חטיבת כיתות היסוד, בה מושם דגש על למידה חווייתית המשלבת הוראה היוצאת מתוך עולם התוכן של התלמידים.

אנגלית:
בחטיבת כיתות היסוד נערך יום אנגלית, יום שיא של תהליך למידה בכיתות בהובלה של צוות האנגלית ובהשתתפות קהילת בית הספר- תלמידים, מורים והורים. היום נפתח ב- Spelling Bee, תחרות איות בה השתתפו תלמידים מכיתות ג'-ו' שהגיעו לגמר לאחר תחרות מוקדמת. המתחרים אייתו מילים בדרגת קושי הולכת וגדלה, השתמשו בגלגלי הצלה והמיסו את לב הקהל. בסופו של דבר זכה אורי שוורץ מכיתה ו'. המשך היום כלל תחנות שהמחישו, בדרך של משחק, מוזיקה ויצירה, תרבות ומנהגים בארצות דוברות אנגלית. כך למשל, שיחקו הילדים בקריקט ובבייסבול, אכלו מאפינס וסקונס, שמעו סיפורים באנגלית ולמדו על דגלי המדינות. היום הסתיים בהופעות של כל תלמידי בית הספר ב- American Idol, כשכל כיתה שרה שיר (באנגלית כמובן). ההופעות היו מצוינות וכיתה ה'2, שריגשה עם We Are the World, קטפה את הפרס.

חשבון:

בחודש מרץ 2013, למדו בחטיבת כיתות היסוד על עיגולים ומעגלים, שחזרו את גילוי המספרים האי-רציונליים, יצרו ציורים מעיגולים וזללו... פיי שוקולד. במאי התקיים יום שיא, שבו עסקו כל המורים- מורי המתמטיקה, השפה, האמנות והמוזיקה- במתמטיקה. במרחבים הפתוחים של חטיבת היסוד אפשר היה לראות את הילדים פותרים חידות בתחומי המספרים, הצורות והקווים. האתגר הפופולרי ביותר היה להעריך את מספר סוכריות העדשים בצנצנת גדולה על בסיס הגיוני אך בלי לספור אותן. התלמיד שהתקרב למספר האמיתי זכה בצנצנת שהכילה 1800 סוכריות.
mathday.JPG

שבוע הספר:
שבוע הספר צוין השנה בהוקרה למשוררים וסופרים שכתבו לילדים. כל שכבה בחטיבת כיתות היסוד בחרה ביוצר מסוים. שכבת א' בחרה בע. הלל, ב' בלאה גולדברג, ג' באריך קסטנר, ד' ביהונתן גפן. ה' בג'יי קיי רולינג, ו' בנורית זרחי. בכיתות למדו על היוצרים השונים ועל יצירתם, כתבו וציירו בעקבות היצירות ולימדו תלמידים בשכבות האחרות את מה שלמדו.

DUD_5344.JPG books.JPG

DUD_5630.JPG

יום בטבע:
יום הטבע המסורתי התקיים השנה בחניון האגם בכרמל. תלמידי חטיבת היסוד, הצוות, המשפחות ושבט הצופים (מגשים) יצאו ליום כיף של גיבוש, לימוד ומשחק. לאחר מעמד ביכורים שנערך בשטח, יצאנו כולנו לטיול רגלי בכרמל, השתתפנו בתחנות אתגריות שהפעילו המדריכים של שבט "מגשים" ובתחרויות ספורטיביות ויצרנו יצירות בטבע. היום הסתיים בקבלת שבת שאורגנה על ידי ההורים.